Něco o mě

Jmenuji se Aleš Bělina, je mi 38 a mým výchozím bodem jsou Střední Čechy, konkrétně východ Prahy.
Nejoblíbenějším žánrem jsou krajiny, zvířata (příroda celkově) a portréty.

Mimo fotografování mě zajímá práce s grafikou na počítači, tvorba řezaných samolepek, cestování, lukostřelba, jízda na kole.

O mém focení

Snahu zachytit pěkné snímky přírody jsem měl odmala, do opravdovějšího fotografování jsem se ponořil ale až s koupí prvního digitálního fotoaparátu. Od tohoto okamžiku jsem prošel různými žánry fotografie. Nejvíce ve mně však zůstalo fotografování přírody a to jak krajin a scenérií, tak i zachytávání zvířat a detailů rostlin.
Velmi mě baví, když mohu vyrazit do přírody s foto výbavou a čekat na vhodný okamžik. Takovéto vyrážení do přírody a trávení času v ní je neuvěřitelnou relaxací.

Jak se mi začali časem hromadit fotografie ptáků, začalo mě i zajímat, jak se který jmenuje. Probudila se tak ve mě sběratelská vášeň skloubená s instinkty lovce a začal jsem vyrážet a pátrat s teleobjektivem po ještě neobjeveném druhu. S rozrůstající se sbírkou je však čím dál těžší nalézt a hlavně vyfotografovat ještě mnou nenalezený exemplář.
Takto vlastně vznikl lexikon ptáků zde na stránkách. Chtěl jsem si sbírku nějak utřídit a mé stránky s fotografiemi se k tomu hodily.

Kromě fotografování přírody, které je mým koníčkem, jsem se v poslední době trochu ponořil i do fotografování svateb a portrétů. Pokud byste měli zájem, můžete se podívat i na mé další stránky foto.alesbelina.cz.

Kontakt: info@alesbelina.cz